Záborszky István (1893–1949) kanonok könyve Rabindranath Tagore indiai (bengáli) írót, költőt, bölcselőt, irodalmi Nobel-díj nyertest mutatja be, aki 1926-ban Magyarországon is járt, Balatonfüreden kezeltetve betegségét. Tárgyalja világnézetét, vallási nézeteit, és összehasonlítja a kereszténységgel. Az alábbiak a könyv fejezetei.
I. Rabindranath Tagore élete;
II. Rabindranath Tagore világnézete (Világnézetének háttere; A megismerés; Az Isten-világ egysége; Az én; A lélek kultusza; A vallás; A lét értéke; A rossz legyőzése; A megváltás; A végcél);
III. Rabindranath Tagore világnézete és a modern szellemi kultúra;
IV. Rabindranath Tagore világnézete és a kereszténység (Általános szempontok; Az intuíció értéke; A helyes monizmus és annak következményei).
Ez a mű a Szent István Könyvek sorozatának 51. kötete. Az 1923 és 1936 között megjelentetett Szent István Könyvek célja a katolikus kultúra fejlesztése, a katolikus tudomány terjesztése és népszerűsítése. A sorozat az emberi tudás minden ágát felkarolja, és a publikálás idejének tudományának színvonalán mozog. Megmutatja, hogy az igaz tudomány nem ellenkezik Krisztus kinyilatkoztatásával, melyet sértetlenül őriz, és a maga teljességében tanít a katolikus egyház. Meggyőzi a világot arról, hogy a tudós is, az irodalmár is lehet igaz katolikus, és ugyanúgy, a tudomány művelésében a katolikus hit és meggyőződés nem akadály, inkább nagy segítség. A kötetek oly stílusban jelentek meg, amely alkalmassá teszi őket arra, hogy minden művelt egyén érdeklődéssel olvashassa. A sorozat mindegyik tagja a katolikus világnézetnek beszédes hirdetője. Az olvasni vágyó katolikus közönségnek oly műveket nyújt, amelyek kielégítik igényeiket anélkül, hogy veszélyeztetnék hitüket, sőt amelyek alkalmasak arra, hogy a tudás és műveltség eszközeivel is megerősítsék őket vallásos meggyőződésükben és világnézetükben.